Pzt – Cmt: 09:00 – 19:00

Mühendislik Hizmetleri

Mühendislik Hizmetleri

Giderlerin azaltılması, verimliliğin üst seviyeye çıkarılması, yüksek performans ve hızlı teslimatlar sunmak için; sunduğu mühendislik hizmetleri ile, şirketinizi bir adım öteye taşır.

Mühendislik firmaları; statik projeler, mekanik projeler, elektrik projeleri, mimari projeler, altyapı projeleri, restorasyon projeleri ve daha birçok konuda mühendislik hizmeti sunar.

Tüm proje iletişimini, farklı disiplin ve ekibiyle gerçekleştiren, konusunda uzman ve deneyimli mühendislerle iş birliği içindeki firmamız; her projenin hazırlık aşamasında, yürütülmesinde ve tamamlanmasında, daima etkin rol oynar.

Mühendislik Hizmetlerinin Kapsamı Nedir?

Deneyimli mühendislerden ve danışmanlardan oluşan firma ekibimiz; statik, mekanik gibi uzmanlık isteyen mühendislik projelerini başarıyla hayata geçirir.

  • Projelerde danışmanlık hizmeti
  • Elektrik projeleri
  • Ölçme ve raporlama hizmetleri
  • Arıza ve teknik servis
  • Elektrik taahhüt
  • Reaktif güç kompanzasyonu ile enerji verimliliği
  • Paratoner ve yıldırımdan korunma sistemleri

Mühendislik hizmetleri; yapılarda yaşam ve çalışma alanlarında, işlevlerini tam anlamıyla yerine getiren sistemlerin kurulmasını sağlar. Elektrik alanında gerçekleştirilecek çalışmalarla güvenlik sistemleri, bina otomasyonu, paratoner sistemleri gibi çalışmalar gerçekleştirilir.

Mühendislik Hizmetleri Kapsamında Danışmanlık Nasıl Verilir?

Mühendislik hizmetlerinin en önemli unsurlarından birisi danışmanlıktır. Danışmanlık hizmetleri arasında; enerjinin, firmalara en uygun tarifeden alınması için, çeşitli çalışmalar yapılır.

Elektrik piyasası hükümlerinde meydana gelen değişiklikler takip edilerek uygulaması yapılır. Firmaların enerji talep tahminleri yapılırken; kayıp ve kaçağın önlenmesi, sistem enerjisinin kaliteli şekilde analizleri yapılır.

Aynı zamanda elektrik projelerinde; alçak gerilim, topraklama, paratoner, elektrik iç ve dış tesisat projelerinin çizilmesi, projeye danışmanlık yapılması, projenin uygulanması gibi hizmetler de sunulur.

Reaktif Güç Kompanzasyonu ile Enerji Verimliliği Nasıl Sağlanır?

Ev ya da işyerlerinde konutların yıldırımın zararlı etkilerinden korunması için projelendirme ile iç ve dış yıldırım siperlerinin uygulamasının yapıldığı firmamızda, mühendislik hizmetleri arasında; reaktif güç kompanzasyonu ile enerji verimliliği hizmeti de verilir.

Kompanzasyon sistemlerinde; akım gerilim ölçümleri, sayaç değerleri, kondansatör kapasitelerinin periyodik olarak kontrolü yapılır. Böylece oluşabilecek tüm arızalar, önceden tespit edilir ve sistemin daha verimli ve güvenli şekilde çalışması sağlanmış olur.

Projelerinizde profesyonel hizmet sunan, çalışmalarında her zaman konusunda uzman ve deneyimli ekibiyle hizmet veren Aren Elektrik; yaptığı profesyonel çalışmalarla, sektöründeki haklı yerini korumaktadır. Siz de firmamızın profesyonel hizmetlerinden yararlanabilir, projelerinizin güvenli ve verimli şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.